Aktualności

Mamy nominację w konkursie Effie 2020

Jury Effie Awards 2020 wybrało – Agencja Szeri by DDOB otrzymała nominację w kategorii Uroda i pielęgnacja za kampanię Philips OneBlade. Nagrody zostaną wręczone 16 listopada podczas uroczystej gali. Konkurs Effie Awards  Effie Awards przyznaje nagrody zarówno za komunikację, jak i różnego rodzaju rozwiązania marketingowe, które przyczyniają się do rozwoju dużych i małych biznesów. Celem […]

Philips one blade

Jury Effie Awards 2020 wybrało – Agencja Szeri by DDOB otrzymała nominację w kategorii Uroda i pielęgnacja za kampanię Philips OneBlade. Nagrody zostaną wręczone 16 listopada podczas uroczystej gali.

Konkurs Effie Awards 

Effie Awards przyznaje nagrody zarówno za komunikację, jak i różnego rodzaju rozwiązania marketingowe, które przyczyniają się do rozwoju dużych i małych biznesów. Celem jest promowanie kampani i rozwiązań marketingowych brandów wyróżniających się na rynku wysokimi wynikami biznesowymi i działaniami przynoszącymi oczekiwane efekty. Nagrody Effie Awards przyznawane są co roku, tworząc jednocześnie zaangażowaną społeczność, która chętnie dzieli się wiedzą, ocenia i nagradza osiągnięcia biznesowe.

 

Szansę na statuetkę mają zarówno działania tradycyjne i alternatywne, płatne i pro bono, digitalowe czy drukowane. Ocenie podlega głównie strategia, dobrane narzędzia do realizacji kampani oraz udokumentowane wyniki. Effie Awards jest największym konkursem marketingowym na świecie. Po raz pierwszy został zorganizowany w 1968 roku w Nowym Jorku przez Amerykańskie Stowarzyszenie Marketingu. Polska jest jednym z 52 programów na świecie, gdzie organizowany jest konkurs. Licencję na jego prowadzenie od 1999 roku posiada Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Nominowane oraz nagrodzone kampanie i rozwiązania w Effie Awards trafiają do Effie Index. To globalny wskaźnik marketingowej efektywności, który prezentuje najbardziej efektywne agencje, marki, sieci, marketerów, holdingi na świecie.

Philips OneBlade x Agencja Szeri by DDOB

Każda kampania, która zostaje nominowana do Effie Awards, przechodzi rygorystyczny proces oceny jurorów. W skład jury wchodzą eksperci z szeroko rozumianej branży komunikacji marketingowej. Sama nominacja jest ogromnym wyróżnieniem i udowadnia, że dana kreacja osiągnęła znakomite wyniki.

 

Agencja Szeri by DDOB otrzymała nominację za kampanię promującą produkt Philips OneBlade – „Podejmij wyzwanie OneBlade”. Celem była promocja maszynki systemowej na rynku, który został zdominowany przez dwóch graczy z wysokimi nakładami mediowymi. Specjaliści odwrócili negatywny trend, zachęcając do udziału w wyzwaniu, który przełamie rutynę golenia się na gładko na rzecz eksperymentowania z różnymi formami zarostu. Zaobserwowano, że internauci nie przechodzą obojętnie obok zmian w wyglądzie swoich idoli. Często inspirują się nimi, śledzą metamorfozy. Postanowiono wykorzystać to w działaniach.

 

Strategię kampani oparto na dwóch filarach: niekonwencjonalnej komunikacji i intensyfikacji wydatków mediowych. Cross social mediowa kampania, trafiająca do szerokiego grona męskich odbiorców okazała się kluczem do sukcesu. Publikacje zgromadziły ponad 9 529 331 wyświetleń. W efekcie sprzedaż oraz udziały rynkowe znacząco wzrosły. Udało się także dotrzeć do 70% grupy docelowej. Ogromnym atutem okazało się dodatkowo zbudowanie silnych fundamentów pod rozwój marki w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *