Aktualności

Polska sieć sklepów online inwestuje w DDOB

Lethe jest polską siecią sklepów online oraz twórcą rozwiązań technologicznych dla branży e-commerce. Firma objęła 44 procent udziałów Daily Dose of Beauty (DDOB).  Lethe przejmuje część udziałów platformy dla influencerów CEO Lethe – Jakub Chmielniak – objął mniejszościowy pakiet udziałów w Daily Dose of Beauty. Do pozostałych udziałowców należą Bartek Sibiga (50 procent), Mateusz Krogulec […]

Jakub Chmielniak_Lethe

Lethe jest polską siecią sklepów online oraz twórcą rozwiązań technologicznych dla branży e-commerce. Firma objęła 44 procent udziałów Daily Dose of Beauty (DDOB). 

Lethe przejmuje część udziałów platformy dla influencerów

CEO Lethe – Jakub Chmielniak – objął mniejszościowy pakiet udziałów w Daily Dose of Beauty. Do pozostałych udziałowców należą Bartek Sibiga (50 procent), Mateusz Krogulec (5 procent) oraz Aleksandra Szkiłądź (1 procent). Nie ujawniono kwoty transakcji. Jak powiedział Jakub Chmielniak, wartość mająca związek z wieloletnim doświadczeniem oraz baza influencerów, którą dysponuje DDOB, jest ogromna. Influencerzy odpowiadają obecnie za kilkanaście procent z pięćdziesięciu milionów złotych grupy Lethe. CEO firmy dodaje, że celem akwizycji jest pozyskanie nowych kompetencji influencerskich oraz szerokiej sieci kontaktów. 

 

Inspiracją dla Lethe jest głównie rynek chiński. Stworzono specjalną e-commercową aplikację livestreamingową – Corner – do której promocji mają przyczynić się twórcy związani z DDOB. Warto podkreślić, że obecnie agencja DDOB generuje ponad 10 milionów złotych przychodu. To, co przekonało Chmielniaka do zakupu, to przede wszystkim unikalny panel oraz praca w oparciu o dane. Lethe specjalizuje się w rozwijaniu dedykowanych rozwiązań technologicznych dla własnych sklepów e-commerce. Należą do nich m.in. Carpatree, Mr Gugu & Miss Go czy Aloha from Deer. Firma dysponuje własną szwalnią i magazynem. Z kolei DDOB stawia na e-commerce. CEO – Bartek Sibiga – chce osiągnąć do końca 2022 roku 40 procent przychodu spółki z działań e-commerce, które tworzy na bazie kompetencji specjalistów z Lethe.

Sprawnie działający system

Wydaje się, że specjaliści DDOB oraz Lethe wspólnie tworzą sprawnie działający, kompletny, wzajemnie uzupełniający się system. Niedawno został uruchomiony sklep DDOB, który w całości jest promowany wyłącznie przez influencerów. Rozpoczęto sprzedaż kosmetyków kolorowych. W planach jest także wprowadzenie własnej marki we współpracy z jedną z gwiazd Internetu. Z uwagi na pandemię koronawirusa, plany zostały przesunięte na 2021 rok. 

 

Dzięki rosnącemu znaczeniu rozliczeń w modelu performance ma poprawić się rentowność firmy DDOB. Obecnie platforma społecznościowa dla influencerów zrzesza ponad 170 tysięcy młodych twórców internetowych. Powstała w 2016 rok, a w 2018 roku przejęła agencję influencer marketingu Szeri Szeri. W ubiegłym roku agencja Daily Dose Of Beauty zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 101,7 procent do 8,33 miliona złotych. Wynik netto poszedł w górę z 202,1 tysięcy straty do 76,5 tysięcy zysku. Do lipca 2020 roku udziałowcem była Grupa AdNext. Bartek Sibiga odkupił udziały od firmy, stając się właścicielem 95% DDOB.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *